امپراتوری درمانی بیمارستان آجی بادم

شرح موفقیت گروه سلامت بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجی بادم ترکیه که توانست بزرگترین و معتبرترین فراهم‌کننده خدمات پزشکی در ترکیه و یک برند معتبر در دنیا شود

پارسا خاکنژاد، رضا جمیلی، مدتورپرس| در این مطلب می‌خواهیم شما را با یکی از مهم‌ترین بازیگران گردشگری سلامت ترکیه یعنی بیمارستان آجی‌ بادم یا به تلفظی دیگر آچی بادم آشنا کنیم. اما قبل از آن شاید بد نباشد نگاهی بیندازیم به جایگاه ترکیه در صنعت مدیکال توریسم دنیا.

در سال ۲۰۱۹ ترکیه به عنوان هفتمین مقصد بزرگ گردشگری در دنیا شناخته شد. در سال‌های اخیر بخش خصوصی درمانی در ترکیه با حمایت‌های گسترده دولتی، بر آن بوده تا از ظرفیت‌های کلان گردشگری در این کشور در راستای راه‌اندازی یک بازار گردشگری سلامت پررونق استفاده کند. گردشگری سلامت در ترکیه از مهم‌ترین بخش‌های صنعت گردشگری عظیم این کشور است. پیشرفت گردشگری سلامت در ترکیه به قدری بوده که در سال ۲۰۱۸ ژورنال بین‌المللی گردشگری سلامت (IMTJ) ‌ این کشور را بالاتر از آلمان به عنوان سومین مقصد قابل اطمینان گردشگری سلامت در دنیا معرفی کرد.

در واقع مدیکال توریسم ترکیه یک برند ملی در گردشگری سلامت برای این کشور به ارمغان آورده که باعث شده این کشور با پیشگامان نوآوری و فناوری و کیفیت درمان جهان همچون آلمان رقابت کند و تازه از آن‌ها جلو هم بزند!

اولین بیمارستان آجی بادم توسط مهمت‌علی (محمدعلی) آیدینلار در شهر استانبول و در سال ۱۹۹۱ میلادی تاسیس شد. خدمات با کیفیت و تبلیغات موثر آجی بادم به عنوان یک برند درمانی منجر به محبوبیت و اعتبار آن در میان مردم ترکیه به عنوان یک مرکز درمانی مرجع شد.  

از همان ابتدای رویاپروری ترکیه در راستای این اهداف، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های زیادی با تمرکز بر جذب بیماران بین‌الملل به ‌روزرسانی و احداث شدند تا پذیرای گردشگران سلامت باشند. در میان مطرح‌ترین این بیمارستان‌ها نام بیمارستان‌ آجی ‌بادم بالاتر از بقیه به چشم می‌آید. بیمارستانی که در دنیا با برند بیمارستانهای زنجیره‌ای آجی بادم شناخته می‌شود.

تاریخچه و سرآغاز بیمارستان آجی بادم

اولین بیمارستان آجی بادم توسط محمدعلی آیدینلار در شهر استانبول و در سال ۱۹۹۱ میلادی تاسیس شد. خدمات با کیفیت و تبلیغات موثر آجی بادم به عنوان یک برند درمانی منجر به محبوبیت و اعتبار آن در میان مردم ترکیه به عنوان یک مرکز درمانی مرجع شد. بیمارستان آجی بادم به خوبی از شهرت و اعتبار حاصل بهره برد و شروع به گسترش خدمات درمانی خود در سراسر ترکیه کردو مهم‌تر اینکه به فکر افتاد برند بیمارستانی خود را جهانی کند. آیدینلار حالا یکی از ثرتمندترین مردان ترکیه است و بنا به گفته سایت فوربس ثروتش بیش از 1.3 میلیارددلار است.

آجی بادم
مهمت علی آیدین‌لار بنیان‌گذار بیمارستان‌های آجی بادم به گفته مجله فوربس حالا یکی از 1700 میلیاردر برتر دنیاست.

شعب بیمارستان آجی بادم ترکیه

امروزه آجی بادم بیش از ۱۶ بیمارستان فعال در کشور ترکیه دارد که ۹ عدد از این بیمارستان‌ها در شهر استانبول واقع شده‌اند. 7 بیمارستان آجی ‌بادم هم در شهرهای آنکارا، قوجاایلی، آدانا، بورسا، اسکی‌شهر،‌ کایسری و موغله قرار دارند.

در سال ۲۰۱۰ آجی بادم اولین بیمارستان خود را در خارج از خاک ترکیه و در پایتخت مقدونیه، یعنی شهر اسکوپیه، افتتاح کرد.

بیمارستان آجی بادم در چهار کشور دنیا ۲۱ بیمارستان فعال دارد. آجی بادم ۲۲ هزار پرسنل را در استخدام خود داشته و در بیمارستان‌های خود مجوعا ۳۳۳۶ تخت فعال و آماده خدمت‌رسانی را جای داده است.

جهانی شدن بیمارستان آجی بادم با سرمایه‌گذارهای آسیایی

موفقیت‌های متداوم و توقف‌ناپذیر گروه بیمارستان‌های ‌آجی بادم، ‌خصوصا پس از افتتاح بیمارستان آجی بادم سیستینا (Acibadem Sistina) در مقدونیه منجر به جلب توجه غول صنعت درمانی شرق آسیا یعنی گروه IHH Berhad شد و در سال ۲۰۱۲ عمده‌ سهام آجی بادم توسط این گروه خریداری شد.

گروه آی‌اچ‌اچ دومین گروه درمانی بزرگ در دنیا است و حمایت‌های گسترده مالی جدید این گروه از برند آجی ‌بادم منجر به گسترش چشم‌گیر مراکز درمانی بین‌المللی این گروه شد. از زمان همکاری آی‌اچ‌اچ و آجی بادم، این گروه درمانی دو بیمارستان بین‌المللی  دیگر را نیز در پایتخت‌های بلغارستان و هلند افتتاح کرده است.

آجی بادم
بیمارستان مرکزی آجی بادم در استانبول

استراتژی تازه آجی بادم: خریداری بیمارستان‌های شرق اروپا

در سال ۲۰۱۶ آجی بادم بیمارستان تکودا ((Tokuda را در قلب پایتخت مجارستان صوفیه خریداری کرد. پس از یک سال گسترش و بازسازی این بیمارستان امروزه بزرگترین و مجهزترین بیمارستان در سرتاسر بلغارستان به شمار می‌رود.

صادرات خدمات گردشگری درمانی در قالب افتتاح بیمارستان‌ درخاک کشورهای دیگر به تازگی در گردشگری سلامت تبدیل به یک ترند شده اما این که چنین بیمارستانی در کشور مقصد به بزرگترین مرکز درمانی آن کشور بدل شود امری بی‌سابقه است.

ورود به اروپای غربی با مدرن‌ترین بیمارستان هلند!

در سال ۲۰۱۷ ساخت بیمارستان بین‌المللی آجی بادم در آمستردام هلند به پایان رسید. این بیمارستان بر خلاف بیمارستان واقع در صوفیه از صفر ساخته شده است. بنای بیرونی این بیمارستان یکی از مدرن‌ترین و زیباترین‌ها در کشور هلند است. کادر درمانی و پرستاری این بیمارستان تماما هلندی است.

هرچند اکثر خدمات پزشکی دراین بیمارستان موجود است، این بیمارستان توجه خاصی به دو رشته بیماری‌های قلبی و مغز و اعصاب نشان داده‌  و دو مرکز تحقیقاتی مستقل را به این رشته‌ها اختصاص داده است.

آجی بادم هلند
شعبه بیمارستان آجی بادم در آمستردام هلند

هم‌اکنون آجی بادم در چهار کشور دنیا ۲۱ بیمارستان فعال دارد. آجی بادم ۲۲ هزار پرسنل را در استخدام خود داشته و در بیمارستان‌های خود مجوعا ۳۳۳۶ تخت فعال و آماده خدمت‌رسانی را جای داده است. یک غول تمام‌عیار در صنعت سلامت دنیا که محور برندینگ خود را خدمات باکیفیت، قیمت رقابتی و خدمات میزبانی و گردشگری برای بیماران و همراهان آن‌ها قرار داده است.

دستاوردها هلدینگ بیمارستان آجی بادم

از دستاوردهای بزرگ امپراتوری درمانی آجی بادم می‌توان به اخذ گواهی تاییدیه کمیسیون مشترک اعتباربخشی سازمان‌های مراقبت سلامت  (Joint Commission International) در تمامی شعب این بیمارستان به صورت جداگانه اشاره کرد.

این گواهی معتبرترین استاندارد و مهر تاییدیه برای یک مرکز درمانی فعال در گردشگری سلامت است و اخذ آن برای یک بیمارستان به تنهایی یک چالش محسوب می‌شود. موفقیت بیمارستان آجی بادم در اخذ بیش از ۲۰ مهر تاییدیه برای تمامی مراکز درمانی خود، بیش از پیش جایگاه این هلدینگ بیمارستانی را به عنوان یکی از برترین‌ها در سراسر اروپا تثبیت کرده است.

امروزه آجی بادم بیش از ۱۶ بیمارستان فعال در کشور ترکیه دارد که ۹ عدد از این بیمارستان‌ها در شهر استانبول واقع شده‌اند. 7 بیمارستان آجی ‌بادم هم در شهرهای آنکارا، قوجاایلی، آدانا، بورسا، اسکی‌شهر،‌ کایسری و موغله قرار دارند.

بیمارستان آجی‌ بادم تنها سازمان درمانی در سراسر ترکیه است که سهام خود را در بازار بورس این کشور (بازار بورسای استانبول) عرضه کرده است.

بیمارستان‌ آجی ‌بادم در تمام مراکز درمانی خود به بیست زبان مطرح دنیا خدمات ترجمه ارائه می‌دهد. این زبان‌ها شامل فارسی، یونانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، رومانیایی، عربی، روسی، صربی، بلغاری، آلبانیایی،‌ کروات،‌ مقدونیه‌ای، ایتالیایی، گرجی، هلندی، بوسنیایی، ارمنی، اسلوونیایی و کردی می‌شوند.

دانشگاه‌های آجی بادم

آجی بادم تنها به درمان نمی‌پردازد بلکه به نسل بعدی درمانگران نیز آموزش می‌دهد. در مرکز شهر استانبول بیمارستان خصوصی و غیرانتفاعی آجی بادم که با نام دانشگاه محمدعلی آیدینلار نیز شناخته می‌شود قرار دارد. بر اساس آمار سال ۲۰۱۹، این دانشگاه بیش از ۴۶۰۰ فارق‌التحصیل رشته‌های پزشکی را وارد سیستم درمانی ترکیه کرده و معمولا هم بیمارستان‌های آجی بادم در ترکیه و خارج این کشور، برترین این محصلین را به کار می‌گیرند. به غیر از ۲۳ رشته‌ پزشکی‌ای که دانشگاه آچی بادم تدریس می‌شود،‌ این دانشگاه در رشته‌های هنری، علمی و مهندسی نیز دانشکده‌هایی دارند.

ما در مدتورپرس تجربه گران‌بهایی از کار با برندهای بیمارستانی داخلی و خارجی داریم و آماده‌ایم برای ساخت برندهای قدرتمند بین‌المللی از بیمارستان‌های ایران؛ ظرفیت‌ها و داشته‌های خود را به میدان بیاوریم. برای ساختن برند بیمارستان خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

موفقیت آجی بادم در اخذ بیش از ۲۰ مهر تاییدیه برای تمامی مراکز درمانی خود، بیش از پیش جایگاه این هلدینگ بیمارستانی را به عنوان یکی از برترین‌ها در سراسر اروپا تثبیت کرده است.

آجی بادم

استفاده از لوگوی آجی بادم روی تمام دستگاه‌های مورد استفاده در این بیمارستان

1 نظر
  1. معصومه می گوید

    برای توریست ها چه واکسنی برای تزریق دارید لطفا پاسخ دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.