نیازمند کلاس‌های آموزشی تخصصی هستیم

مدیر IPD بیمارستان امیراعلم در گفتگو با خبرنگار مدتور پرس گفت:

بیمارستام امیراعلم یک بیمارستان وابسته به دانشگاه تهران است. این بیمارستان دولتی مدتی است که مجوز IPD خود را وزارت بهداشت دریافت نموده و تاکنون ۱۰۸ بیمار بستری تا ابتدای بهمن ۹۷ داشته است. خبرنگار مدتورپرس گفتگوی کوتاهی با زینت جعفرقلی مدیر IPD بیمارستان امیراعلم انجام داده است که در ادامه آن را می‌خوانید.

یک بیمارستان دولتی مانند امیراعلم چگونه مجوز IPD را از وزارت بهداشت دریافت کرده است؟

در این بیمارستان برای دریافت مجوز IPD کارهای بسیاری انجام شد. از ترجمه تابلوهای راهنما در بیمارستان تا طراحی و راه‌اندازی وب سایت انگلیسی که کلیه خدمات و پزشکان بیمارستان را در آن معرفی می‌کند. در این حوزه حتی به کادر درمان آموزش‌های لازم جهت برخورد با بیماران خارجی داده شده است.

جذب بیمار در این بیمارستان چگونه انجام می‌شود؟

بیمارستان امیراعلم با یک شرکت گردشگری سلامت قرارداد دارد و تا به امروز کلیه بیماران این بیمارستان از طریق این شرکت به بیمارستان معرفی آورده شد‌ه‌اند. یکی از برنامه‌های حضور ما برای توسعه گردشگری سلامت بیمارستان امیراعلم، آشنا شدن با شرکت‌های دیگر این حوزه و همچنین روش‌های مختلف بازاریابی در این صنعت است.

یکی از راهکارهای بازاریابی در صنعت گردشگری سلامت، استفاده از دیجیتال مارکتینگ است، چطور می‌توان از امکانات آنلاین برای جذب بیشتر بیماران خارجی استفاده کرد؟

این نوع امکانات برای مراکز درمانی مثل بیمارستان امیراعلم که گردشگری سلامت در آن یک موضوع نو محسوب می‌شوند و بسیار کمک‌کننده هستند. از طرفی این بیمارستان به دلیل دولتی بودن دارای قانون‌ها و تعرفه‌های کاملا مشخص و پایینی برای گردشگران سلامت از سوی وزارت بهداشت است. به طور کلی ما در IPD بیمارستان امیراعلم شرایط خاصی داریم و برای رسیدن به جایگاه مطلوب در حوزه IPD نیازمند کمک هستیم. از این رو تلاش داریم با فرآیندها و ظرفیت‌های حوزه آنلاین برای توسعه گردشگری سلامت بیشتر استفاده کنیم. اما آشنایی با این امکانات نیازمند دوره‌ها و کلاس‌های تخصصی است که جای آن‌ها فعلا در گردشگری سلامت کشور خالی است.

مطالب مرتبط:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.