اتیوپی به دنبال بازار آفریقاست

اتیوپی با احداث یک مرکز درمانی سرطان، قصد دارد گردشگری پزشکی خود را رونق ببخشد

اداره توسعه بهداشت و سلامت اتیوپی IGAD اعلام کرده است برای بهبود ارائه خدمات درمان انواع سرطان مشغول به ساخت مرکز درمانی تخصصی سرطان با ظرفیت ۸۰۰ بیمار در آدیس آبابا است.

به گزارش یک نشریه محلی در آدیس آبابا این مرکز که با سرمایه‌‌ای معادل ۴۵۰ میلیون دلار درحال تکمیل است، درواقع مرکز فوق تخصصی سرطان است که دولت حامی اصلی احداث آن بوده. اگرچه برای ارائه خدمات به اتباع کشور طراحی شده اما هدف اصلی آن بازار آفریقا و جذب بیماران خارجی از همین قاره است.

امیر امان، وزیر بهداشت اتیوپی در این زمینه می‌گوید: «فاز اول این مرکز که در سال ۲۰۲۰ میلادی به بهره‌برداری خواهد رسید، با توجه به توانمندی ارائه خدماتش نه تنها به بیماران اتیوپیایی بلکه به بیماران کشورهای سومالی، جیبوتی، اریتره، کنیا، اوگاندا و سودان خدمات ارائه خواهد کرد، همین امر موجب رشد گردشگری پزشکی اتیوپی خواهد شد.»

اخبار اکوسیستم گردشگری سلامت را در تلگرام مدتورپرس دنبال کنید

امان در این زمینه می‌افزاید: «در کشورهای یاد شده کمتر از ۲۰۰۰ پزشک متخصص برای ارائه خدمات مورد نیاز بیماران سرطانی وجود دارد و اقلب کشورها بیماران خود را برای درمان به خارج از مرزها اعزام می‌کنند که گردش مالی بزرگی ایجاد کرده و به همین دلیل تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم تا علاوه بر ارائه خدمات به هموطنان، زمینه درآمد ارزی بالایی هم برای اقتصاد ایجاد کنیم.»

وزیر بهداشت اتیوپی معتقد است احداث این مرکز تخصصی سرطان در منطقه می‌تواند امتیازی برای همه کشورها باشد که البته منافع اقتصادی حاصل از آن در خود مجموعه دوباره سرمایه‌گذاری خواهد شد تا در صورت نیاز به احداث واحدهای مشابه در کشورهای دیگر منطقه نیز فکر کنیم.

به گفته وی اصلی‌ترین هدف این مرکز مطالعه روی دلایل افزایش سرطان در منطقه بوده تا براساس دستاوردهای علمی زمینه کاهش آن فراهم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.