رونق اقتصادی از جاده گردشگری سلامت می‌گذرد

نماینده مردم شوش در مجلس با اشاره به نقش گردشگری سلامت در رونق اقتصادی گفت: محدودیت دراجرای طرح‌های گردشگری مانع توسعه صنعت توریسم است، در حالی که رونق اقتصادی از جاده توسعه گردشگری سلامت عبور می‌کند.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، راضی نوری درباره وضعیت  توسعه گردشگری شوش ،گفت: گردشگری بطور کلی مساوی است با رونق اقتصادی در هرکشوری است که می‌تواند علاوه برکاهش نرخ بیکاری، درآمد اقتصادی پایدار را نیز به ارمغان بیاورد اما متاسفانه صنعت گردشگری در کشور  ما شرایط مناسبی  ندارد.

 نماینده مردم شوش در  مجلس شورای اسلامی به خانه ملت یادآور شد: صنعت گردشگری صنعت سوم جهان است اما متاسفانه بطور مثال شوش که تاریخچه بسیار کهنی در جهان دارد اما کمبود توجه به ویِژه به زیر ساخت‌ها مانع ترقی گردشگری دراین شهر پرآوازه تاریخی شده است .

 وی ادامه داد: یکی از  امتیازات اساسی برای رفع معضل بیکاری شوش با توجه به ‌ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی که در این حوزه انتخابیه موجود است، توجه ویژه به صنعت گردشگری است؛ اما متاسفانه نگاه درآمدزا با برنامه ریزی  اصولی برای استفاده بهنیه از ظرفیت گردشگری شوش وجود ندارد.

 نوری تصریح کرد: نزدیک به ۱۶ تمدن از شهر شوش  گذر کرده اند و این حوزه انتخابیه در حدود ۷ هزار سال قدمت در شرایطی دارد اما متاسفانه  برنامه‌ریزی  و اقدام اصولی برای استفاده از ظرفیت‌های  منحصر به فرد گردشگری در شوش عملیاتی نمی‌شود.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه محدودیت دراجرایی طرح های گردشگری مانع  توسعه صنعت توریسم گردشگری است، ادامه داد: رونق اقتصادی از جاده توسعه  گردشگری  به سلامت عبور می کند.

نظرات بسته شده است.