فقدان سرویس‌های بهداشتی، معضل صنعت گردشگری کشور!

عضو شورای اسلامی شهر تهران از فقدان سرویس‌ های بهداشتی عمومی در ایران به عنوان معضل جدی در صنعت گردشگری کشور یاد کرد و خواستار افزایش سرویس‌های بهداشتی در مترو و بوستان‌های شهر شد.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، محمود میرلوحی گفت: از سال ۲۰۰۱ سرویس‌های بهداشتی در دنیا از مرحله سیستم رفاهی و نیازهای اولیه بهداشتی استفاده می‌شود و کشور سنگاپور تا امروز ۱۵ اجلاس با این نگاه داشته است و وقتی به مسئله نیازهای جامعه توجه می‌شود، می‌توان در حوزه گردشگری و توریست موفقیت‌های بیشتری داشت.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت حل مشکل فقدان سرویس‌ های بهداشتی عمومی در ایران اضافه کرد: بنده فکر می‌کنم باید به‌طور جدی به این موضوع نگاه کرد. سرویس‌های بهداشتی جزئی از نیازهای شهر محسوب می‌شود اما در جاذبه‌های گردشگری جزو ۱۰ کشور اول هستیم.

وی‌ با اشاره به تبعات فقدان سرویس‌ های بهداشتی عمومی در ایران ادامه داد: بعد از انقلاب یکی از رویکردهای توسعه عدالت در سطح کشور اتفاق افتاده است و در حال حاضر نیز باید به این موضوع توجه کنیم. ۴٫۵ میلیارد جمعیت دنیا از سرویس‌های بهداشتی نامناسب استفاده می‌کنند و ۱٫۸ میلیارد نفر نیز از آب فاضلاب استفاده می‌کنند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: ۸۹۲ میلیون نفر نیز از سرویس‌های بهداشتی باز استفاده می‌کنند.

وی‌ ادامه داد: هر انسانی باید تا سال ۲۰۳۰ به توالت بهداشتی دسترسی داشته باشد. شهرداری نیز در این خصوص زحمات زیادی کشیده است و تاکنون ۱۳۶۵ سرویس بهداشتی و ۹۴۳۷ چشمه بهداشتی ساخته است.

میرلوحی با اشاره به آثار و عوارض فقدان سرویس‌ های بهداشتی عمومی در ایران گفت: بنده ۲۰ سال پیش این موضوع را دنبال کردم، چرا باید وضعیت سرویس‌های بهداشتی بین راهی ما به این‌گونه باشد؟ چرا در مترو و پارک‌های ما سرویس‌های بهداشتی وجود ندارد؟ چرا مساجد ما فقط چند ساعت در طول روز باز هستند؟ باید در این موارد از جنبه گردشگری و زیباشناسی شهر توجه بیشتری کرد.

نظرات بسته شده است.