تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی گفت: خوشبختانه تهمیدات ویژه‌ای برای ورود بیشتر گردشگران خارجی به ایران انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، علی اصغر مونسان افزود: لغو روادید یکطرفه با چند کشور، صدور ویزای الکترونیکی در فرودگاه‌ها و همینطور صدور ویزای الکترونیک بدون برچسب برای گردشگران و تجار خارجی از جمله این تمهیدات است.

وی همچنین با اشاره به اتخاذ تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی اظهار داشت: هیئت دولت در حال حاضر با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی مبنی بر لغو روادید یکطرفه با کشور عمان موافقت کرده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: این تصمیم در ورود توریسم سلامت به ایران و رونق بخشی به حوزه مزبور بسیار موثر است.

وی ضمن اشاره به ارائه پیشنهاد لغو روادید یکطرفه با چند کشور دیگر به وزارت امور خارجه افزود: امید می‌رود این پیشنهادات نیز هرچه سریعتر در هیئت دولت مطرح و مورد موافقت قرار گیرد.

مونسان با اشاره به تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی بیان داشت: بدون شک موافقت این پیشنهادات منجر به افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور خواهد شد.

وی به رادیو اقتصاد گفت: صدور روادید در ایران با تاخیر انجام می‌شد و آژانس‌های خدمات گردشگری نسبت به این موضوع بسیار گلایه‌مند بودند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: خوشبختانه وزارت امورخارجه در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به اتخاذ تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی بیان داشت: ویزاهای ایران هم اکنون با پیگیری های صورت گرفته در فرودگاه‌های داخلی بصورت الکترونیکی صادر می‌شود. یعنی گردشگران خارجی جهت دریافت ویزا می‌توانند از طریق وب سایت اقدام یا حتی با سفر به ایران در فرودگاه‌های کشور نسبت به دریافت ویزا های خود مبادرت ورزند.

مونسان از دیگر اقدامات موثر جهت ورود بیشتر گردشگران خارجی به ایران را صدور ویزای الکترونیک بدون برچسب اعلام کرد و گفت: خوشبختانه این پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی نیز مورد قبول واقع شده است.

وی به دیگر تمهیدات ویژه برای افزایش آمار گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: ویزاهای الکترونیکی گردشگران خارجی در حال حاضر نیاز به الصاق در پاسپورت ندارد. بنابراین تصمیم مزبور کمک خواهد کرد گردشگران بیشتری با سهولت بیشتر به کشور سفر کنند.

نظرات بسته شده است.