افزایش آمار ورود گردشگران سلامت به ایران

رئیس انجمن گردشگری سلامت با اشاره به افزایش آمار ورود گردشگران سلامت بعد از نوسانات ارزی و امکان توسعه این حوزه گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و گزارش‌های دریافتی، میزان ورودی گردشگر برای دریافت خدمات سلامت، بویژه در شیراز، مشهد و شهرهای مرزی و تهران افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، دکتر محمد جهانگیری با بیان این‌که گزارش‌های همکاران و بیمارستان‌هایی که عضو انجمن گردشگری سلامت هستند و سامانه‌های این حوزه، توسعه حوزه گردشگری سلامت در کشور را نشان می‌دهند، افزود: از طرفی رغبت به این افزایش همچنان ادامه دارد. بر همین اساس یکسری سازوکارهایی لازم است. از طرفی نیازمند حمایت‌هایی در این حوزه هستیم تا بتوانیم از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده کنیم و گام خوبی را در این زمینه برداریم.

جهانگیری با اشاره به افزایش آمار ورود گردشگران سلامت ادامه داد: یکی از زیرساخت‌های لازم در این حوزه، بحث حمل و نقل است. اگر بتوانیم تدبیر ویژه‌ای در این زمینه انجام دهیم تا پروازها و حمل و نقل شهری به خوبی انجام شود، بسیار کمک‌کننده است. همچنین موضوع نقل و انتقال پول هم مطرح است که با توجه به شرایط کشور تدابیری را برای برخی کشورها در نظر گرفته‌ایم.

رئیس انجمن گردشگری سلامت با تاکید بر لزوم حمایت از موسسات درمانی فعال در حوزه گردشگری سلامت عنوان کرد: این موسسات باید از نظر تجهیزات و دارو مورد حمایت قرار گیرند که البته در برخی مراکز این حمایت‌ها انجام می‌شود. نکته مهم دیگر در این حوزه کمک رسانه‌ای است.

نظرات بسته شده است.