قرمزی تهران کنگره سلامت کشورهای اسلامی را به تعویق انداخت

رنگ قرمز تهران، پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی را عقب انداخت. مجید زنگویی، دبیر اجرایی کنگره در گفت‌وگو با مدتورپرس گفت: به دنبال تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، گردهمایی فعالان سلامت کشورهای اسلامی به تعویق افتاد و این رویداد در نیمه اول شهریور جاری در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود.

او عدم برنامه‌ریزی قطعی را یکی از مشکلات دوران همه‌گیری خواند و بیان کرد: از چهار ماه گذشته برای این رویداد برنامه‌ریزی کردیم و قرار بود کنگره در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ تیر برگزار شود ولی با آغاز پیک پنجم برنامه کنفرانس را تغییر دادیم. مهمانان ما از نزدیک به بیست کشور به ایران سفر می‌کنند و ما برای قسمتی از آن‌ها بلیت پرواز و تقریبا برای همه میهمانان هتل و خدمات رزرو کرده بودیم. اگرچه متحمل خساراتی شدیم ولی با در نظر گرفتن ریسک‌های مرتبط این رویداد، برنامه‌ریزی جدید در سطح بین‌المللی اطلاع‌رسانی شد و اثربخشی این جریان‌سازی در سایر کشورها قابل توجه بود.
زنگویی همکاری وزارت امور خارجه، کمیسیون بهداشت مجلس و به‌ویژه فراکسیون گردشگری مجلس را مطلوب دانست و ابراز امیدواری کرد: وزارت بهداشت و وزارت گردشگری به عنوان بازیگران اصلی حوزه گردشگری سلامت جمهوری اسلامی ایران نقشی موثرتر در برگزاری این رویداد بین‌المللی دارند. همچنین مشارکت و همکاری شهرداری تهران، بانک رفاه، سازمان اقتصادی اکو، اتاق بازرگانی تهران، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی با تیم اجرایی در خور توجه بود.

دبیر اجرایی پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی تاکید کرد: سلامت هم‌وطنان برای ما اولویت است و میهمانان این رویداد غالبا از کادر درمان هستند که در کشور خود واکسینه شده‌اند. ما از احتمال لغو برنامه آگاه بودیم و هدف جریان‌سازی بین المللی با محوریت کشورمان بود که اتفاق افتاد.

گفتنی است سلسله کنگره‌های سلامت کشورهای اسلامی هر سال با حضور فعالان این عرضه در کشورهای اسلامی و مهمانانی از سایر کشورها برای شناخت ظرفیت‌های درمانی ایران و سایر کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.