سفر به ارمنستان خطر ندارد اما سفر توریست‌های درمانی به ایران خطرناک‌ است!

یک بام و دوهوای سیاست‌گذاری در گردشگری

تورهای ارمنستان ویژه نوروز ۱۴۰۰… از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی فعال در لست‌سکند خریداری کنید… این آگهی و بسیاری آگهی‌های مشابه در آستانه نوروز در حال دست به دست شدن در شبکه‌های اجتماعی است.

ریال‌ها را دلار کنید، دلارها را در ارمنستان و ترکیه و هرجای دیگر که راهمان دادند خرج کنید! اما اگر در همین شرایط اقتصادی 4 توریست درمانی خواست وارد کشور شود از وزیر بهداشت تا صداوسیما خرقه پاره می‌کنند و آه و واویلا سرمی‌دهند که چه نشسته‌اید که عامل مرگ و میر ایرانی‌ها در حال عبور از مرز هستند!

انگار نه انگار که وضع ما در کرونا از نوع چینی‌اش گرفته تا انگلیسی از همه کشورهایی که می‌شناسیم بدتر است و وضع واکسیناسیون‌مان هم کلا روی هوا!

ببینید وزیر بهداشت امروز چه گفته: « کی من نامه دادم، کی اجازه دادیم با ترددهای اتوبوسی از مرزها عبور کنند. اتوبوسی از مرز غربی به ایران می‌آید به شهرستانی می‌رود بعد ما موارد مثبت را در آن شهر پیدا می‌کنیم بدون اینکه خبر داشته باشیم.»

وزیر بهداشت حق دارد بابت کمبود امکانات درمانی، بی‌برنامه‌گی در واکسیناسیون (که از قضا خودش یکی از مقصرین آن است) و از همه مهم‌تر رعایت نکردن پروتکل‌ها توسط بخش‌هایی از جامعه ناراحت باشد و عصبانی؛ اما شکاندن کاسه کوزه‌ها بر سر خارجی‌ها نوعی فرافکنی است.

ما نه منظورمان این است که باید جلوی مسافرت ایرانی‌ها به هرجایی که دوست دارند بروند را بگیریم، نه می‌خواهیم سفر خارجی رفتن را تقبیح کنیم و نه تلاش‌های وزارت بهداشت برای کنترل کرونا را… حرف ما این است: اگر سفر خارجی برای ایرانی‌ها خطر ندارد، سفر خارجی‌ها به ایران هم نباید مشکل‌زا باشد.

مگر اینکه لابی آژانس‌هایی که درآمدشان از تورهای خارجی و پول خرج کردن ایرانی‌ها در کشورهای دیگر است بیشتر از لابی و زور شرکت‌هایی باشد که در همین روزهای سخت می‌خواهند اندک دلاری وارد کشور و اقتصاد آسیب‌دیده آن کنند!

بهتر است سری هم به اینستاگرام ما بزنید و فیلمی را ببینید که صداوسیمای خوزستان برای نشان دادن عمق فاجعه در مرزهای این استان ساخته! انگار تمام وضعیت حاد خوزستان مسببش همان 10-15 عراقی است که روزانه از مرز وارد این استان می‌شوند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.