ماموریت دانشگاه آزاد اردبیل برای جذب گردشگر سلامت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به پتانسیل بالای گردشگری سلامت در دانشگاه آزاد اردبیل گفت: مسئولیت اجتماعی و استانی دانشگاه آزاد اردبیل با توجه به ظرفیت‌ها در دو حوزه سلامت و گردشگری تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، اسحاق رسولی، درباره‌ تجاری‌سازی و تولید ثروت از پژوهش‌ها، گفت: در حال حاضر اکوسیستم فناوری و کارآفرینی را در استان تقویت کرده و برای نوآوری در دانشگاه آزاد استان، یک مجتمع اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: در دانشگاه‌های استان اردبیل، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز تحقیقاتی ایجاد کردیم که می‌توان به مراکز تحقیقاتی آب، انرژی و گیاهان دارویی اشاره کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در مجتمع سرای نوآوری، خط تولید گیاهان دارویی را راه‌اندازی کردیم که خوشبختانه ۱۰ محصول تولید می‌کند.

وی درباره تولید جراغ روشنایی از یک شرکت دانش بنیان به «آنا» یادآور شد: یک شرکتی هم که محصول دانش‌بنیان تولید می‌کند، در زمینه تولید چراغ روشنایی هست که این محصول وارد بازار شده و تا حالا قراردادهای خوبی بسته‌شده است.

رسولی با اشاره به آمار بالای افراد مبتلا به دیابت در ایران و تلاش برای تولید سلامت‌محور گفت: مصرف شکر در کشور ما ۶ برابر بیشتر از میانگین دنیاست؛ با کمک انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور، برای اولین بار ستاد ملی جایگزینی شکر با شیرین‌کننده‌های طبیعی را در دانشگاه راه‌اندازی کردیم.

وی با اشاره به تعریف دو مأموریت منطقه‌ای و مسئولیت استانی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: مسئولیت اجتماعی و استانی دانشگاه آزاد اردبیل با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در دو حوزه سلامت و گردشگری تعریف شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به تمرکز پژوهش‌ها بر دو موضوع سلامت و گردشگری، تصریح کرد: برای واحدهای شمال استان، موضوع کشاورزی را نیز اضافه کرده و برای اولین بار هتل آموزشی در شهرستان سرعین در حال راه‌اندازی است.

نظرات بسته شده است.