همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه گردشگری سلامت

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به همکاری ایران و آذربایجان در گردشگری سلامت گفت: با مقام های آذری مذاکراتی در باره گسترش همکاری های دو جانبه در زمینه گردشگری سلامت انجام گرفته است.

علی‌اصغر مونسان افزود: بیشتر گردشگران جمهوری آذربایجان برای انجام امور درمانی و یا زیارت بارگاه امام رضا(ع) و دیگر مکان های زیارتی به ایران سفر می کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر گردشگران آذری از طریق استان اردبیل وارد ایران می شوند، اضافه کرد: بخشی از ظرفیت جذب گردشگر در این استان وجود دارد و با حمایت دولت طرح های توسعه ای دیگری نیز در منطقه ایجاد خواهد شد.

مونسان طبیعت گردی را از جمله قابلیت های گردشگری استان اردبیل ذکر کرد و گفت: برنامه ریزی برای توسعه گردشگری استان بویژه طبیعت گردی می تواند آن را در کشور سرآمد کند.

او با اشاره به همکاری ایران و آذربایجان در گردشگری سلامت اظهار داشت: با وجود ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری، استان اردبیل می تواند به عنوان آزمونه (پایلوت) طرح های گردشگری غرب و شمالغرب کشور مطرح شود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از منطقه نمونه گردشگری شورابیل و نیز از طرح مرمت، بازسازی و ساماندهی مجموعه بقعه شیخ امین الدین جبرئیل کلخوران در شهر اردبیل نیز بازدید کرد.

نظرات بسته شده است.