گسترش همکاری ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری سلامت

در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان با وزیر گردشگری بلغارستان، تشکیل کمیته فنی مشترک با هدف تدوین برنامه اجرایی همکاری‌های گردشگری در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری موجود در این زمینه مورد موافقت دو طرف قرار گرفت. در این دیدار بر گسترش همکاری ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری سلامت ، تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، مونسان در این بازدید با ابلاغ پیام و سلام دکتر روحانی به رئیس‌جمهوری بلغارستان در خصوص راه‌های توسعه همکاری‌های گردشگری دو کشور با وزیر گردشگری این کشور تبادل نظر کرد.

او در این دیدار با برشمردن ظرفیت‌های بسیار بالای گردشگری جمهوری اسلامی ایران در ابعاد تاریخی و میراث فرهنگی٬ طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی، صنایع‌دستی، گردشگری سلامت و… آمادگی کشورمان را برای توسعه تبادلات گردشگری با بلغارستان اعلام کرد.

همچنین در این دیدار نیکولینا آنگلکووا وزیر گردشگری بلغارستان نیز با تشکر از حضور معاون رئیس‌جمهوری در صوفیه، متقابلاً آمادگی کشورش را برای افزایش همکاری‌ها با ایران اعلام کرد.

دو طرف در ادامه با احصای زمینه‌های همکاری در مورد تشکیل کمیته فنی مشترک با هدف تدوین برنامه اجرایی همکاری‌های گردشگری در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری موجود در این زمینه، سفر وزیر گردشگری بلغارستان در رأس هیاتی مرکب از بخش‌های دولتی از جمله نماینده وزارت فرهنگ این کشور و نمایندگان بخش خصوصی به جمهوری اسلامی ایران همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در بهمن‌ماه آتی و تبادل تجربه و دانش در زمینه توسعه زیرساخت‌ها و امکانات مرتبط با مراکز آب‌درمانی و مجتمع‌های خدماتی درمانی به توافق رسیدند.

نظرات بسته شده است.