کمک به بیمارستان‌های خیریه برای تقویت گردشگری سلامت

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به نقش بیمارستان های خیریه در گردشگری سلامت گفت: وزارت بهداشت برای کمک به بیمارستان‌های خیریه در جهت تقویت گردشگری سلامت آمادگی دارد و همچنین تعرفه خدمات گردشگری سلامت بر مبنای دلار یا ارزهای تبدیلی دریافت شده و دستورالعمل آن به زودی ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، دکتر قاسم جان بابایی در چهارمین نشست روسای بیمارستان‌های خیریه با بیمه‌های تکمیلی و بیمه سلامت که توسط معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از مشکلات گردشگری سلامت این بود که در دوره ای، به دلال ها برای تقویت این حوزه، مجوز داده شد و یکی از راه‌های ساماندهی این حوزه، همکاری آنها با تورلیدرها و بیمارستان‌ها است.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: سال گذشته و با موافقت وزیر بهداشت، مقرر شد که پزشکان طرحی بعد از یک سال از زمان گذراندن طرح یا ۵۰ درصد از تعهدات خود، بتوانند مطب دایر کنند. همچنین این پزشکان می‌توانند با بخش خیریه نیز همکاری داشته باشند.

 وی بیشترین مشکل بیمارستان‌های خیریه را تامین نیروی انسانی و پزشک عنوان کرد و گفت: پزشکان تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی مشغول به فعالیت هستند، اما برخی پزشکان مجوز فعالیت در بخش خصوصی دارند و می‌توانند مطب داشته باشند و در بخش خصوصی فعالیت کنند، اما چون تعرفه خدمات در بخش خیریه، پایین تر از بخش خصوصی است، پزشکان بخش خصوصی رغبت کمتری دارند که در بخش خیریه فعالیت کنند.

 جان بابایی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات دیگر بخش خیریه، هزینه‌های مصرفی است و براساس مصوبه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، باید تجهیزات مورد نیاز را با ارز آزاد تامین کنند و ممکن است مشکلاتی برای آنها ایجاد شود.

 وی در پایان یادآور شد: در شورای عالی بیمه، افزایش قیمت لوازم مصرفی دیالیز و افزایش تعرفه خدمات در سال ۹۷ مورد موافقت قرار گرفت که این مصوبه به دولت ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.