اعلام آمادگی قطری‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری سلامت

مشاور اقتصادی نماینده مردم کیش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه گذاری قطر در گردشگری سلامت از آمادگی سرمایه گذاران قطری برای ورود به عرصه فعالیت های اقتصادی در کیش مثل حوزه گردشگری سلامت خبر داد.

به گزارش میزان، بابک حق شناس از تمایل قطری‌های به سرمایه گذاری در جزیره کیش خبرداد و اظهار کرد: از سال ۹۶ با توجه به ارتباطی که سرمایه گذاران قطری با مسئولان سازمان منطقه ازاد کیش داشتند نشست مشترکی میان هیئتی از قطر با مسئولان سازمان با محوریت گردشگری و سرمایه گذاری برگزار شد.

وی با بیان اینکه دیدگاه مدیرعامل سازمان برای ارتباط بین المللی به ویژه با کشور‌های همسایه دیدگاه مثبتی است افزود: با این نگاه و با حمایت دکتر انصاری سرمایه گذاران قطری اعلام آمادگی کردند تا با ثبت یک شرکت مشترک میان ایران و قطر در جزیره کیش سرمایه گذاری کنند.

حق شناس به تاکید براینکه مراحل دریافت مجوز‌های لازم جهت ثبت شرکت کیش دوحه گیت در حال انجام است افزود: در این راستا طرحی در تاریخ ۱۹ شهریور ماه جاری برای معرفی به سازمان ارائه شده که یک مجموعه جامع سیاحتی، خدماتی و تجاری است.

وی با اشاره به اینکه طرح ارائه شده در حال بررسی و کارشناسی است ادامه داد: با توجه به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش از سرمایه گذاری خارجی در جزیره سرمایه گذاران قطری اهداف سرمایه گذاری دیگری نیز علاوه بر طرح یاد شده در نظر دارند که با کارشناسی و بررسی‌های لازم در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی می‌شود.

مشاور اقتصادی نماینده کیش با تاکید براینکه فضای حرکت سرمایه گذاری در کیش با حمایت‌های سازمان رو به پیشرفت است اضافه کرد: با رویکرد کنونی سازمان فعالیت در توریسم درمانی و سلامت از دیگر حوزه‌هایی است که سرمایه گذاران قطری به صورت حقیقی یا حقوقی تمایل به ورود در آن دارند.

وی با اشاره به اینکه پس از مشکلات پیش آمده میان قطر و دیگر کشور‌های حوزه خلیج فارس، به دنبال این هستیم که گردشگران قطری تعطیلات خود به ویژه تعطیلات آخر هفته را در کیش بگذرانند افزود: قطری‌ها در حال حاضر برای گذراندن تعطیلات خود با پرواز‌های طولانی به ایران (شیراز) به خصوص برای استفاده از خدمات درمانی، ترکیه و آذربایجان می‌روند که با برقراری ارتباط میان قطر و کیش و ایجاد یک خطر پروازی منسجم می‌توان تمامی این مسیر‌ها را به کیش ختم کرد.

نخستین پروژه مشترک میان کیش و قطر

حق شناس در رابطه با زمان اجرا و بهره برداری از نخستین پروژه مشترک میان کیش و قطر افزود: با طی شدن فرآیند‌های اداری و دریافت مجوز‌های لازم ۹ ماه پس از آغاز فعالیت و اجرای پروژه‌ها فاز اول نخستین پروژه بنابر طرح‌های زمان بندی شده و در صورت مواجه نشدن با مشکلات اجرایی یا قانونی به بهره برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: در نخستین ارتباط پروازی در تلاش هستیم تا خدمات پروازی در این مسیر توسط شرکت‌های ایرانی – کیش ایر یا همکاران کیش ایر- انجام شود.

وی ایجاد خط پروازی را از مهمترین زیرساخت‌های اجرای طرح‌های مشترک میان کیش و قطر عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های هیئت قطری ارتباط و برقراری خط پروازی است که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

به گفته حق شناس، توان سرمایه گذاری طرف‌های سرمایه گذاری قطری و هیئت مدیره شرکت کیش دوحه گیت از سوی سفارت ایران تایید شده است.

یادآور می‌شود؛ یک هیات قطری در سال ۹۶ برای بررسی امکانات زیرساختی، فرودگاه کیش و ایجاد شرایط مورد نیاز برای انجام پرواز به جزیره کیش، ساخت هتل، توریسم سلامت، به وجود آوردن زیر ساخت‌هایی برای فرودگاه و بندر کیش که از اولویت‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش هستند به این جزیره سفر کردند.

جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت در میان آب‌های گرم و خروشان خلیج فارس با بیش از ۳۸ هزار نفر جمعیت در سال میزبان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

نظرات بسته شده است.