رشد بالای آمار گردشگری سلامت در ایران

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری با اشاره به رشد بالای آمار گردشگری سلامت در ایران گفت: آمار گردشگری ما رشد بسیار خوبی داشته است و همچنین در حوزه گردشگری سلامت نیز شاهد رشد بالایی هستیم.

به‌گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، علی‌اصغر مونسان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخبار خوبی که این روزها در فضای گردشگری کشور در سطح بین‌المللی منتشر می‌شود و اینکه ایران را در اولین کشورهای گردشگر پذیر در کنار دانمارک، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی قرار داده‌اند حاصل همایشی بود که در سطح بین المللی در تهران و همدان برگزار کردیم.

او گفت: مهمان‌های سطح عالی در مراسم ما حضور داشتند، تلاش‌های زیادی برای مقابله با ایران هراسی در سطح جهانی در حال انجام است که اخبار خوبی در این زمینه درحال انتشار است.

مونسان با بیان اینکه ما از تمام مردم جهان درخواست کردیم که از کشور زیبا و امن ایران بازدید داشته باشند، گفت: آمار گردشگری ما رشد بسیار خوبی داشته است. در حوزه گردشگری سلامت شاهد رشد بالایی هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: چند روز گذشته دو شهر و یک روستای جهانی را در حوزه صنایع دستی به ثبت رساندیم و الان رتبه اول در ثبت شهرهای صنایع دستی در سطح جهانی هستیم. ما در بودجه ۹۷ بخش صنایع دستی و گردشگری را جزو اهداف دولت برای اشتغال جدید برشمردیم، در بودجه ۹۸ نیز یکی از بخش‌های مهم برای ایجاد اشتغال، حوزه گردشگری و فرهنگی است و امیدوارم بتوانیم در سال ۹۸ هم نقش اشتغال‌زایی خود را کماکان ادامه دهیم.

او در پایان با اشاره به اینکه در دوران تحریم‌ها برای حوزه گردشگری ظرفیت‌هایی ایجاد شده، خاطرنشان کرد: کم‌شدن پروازهای بین المللی یکی از آثار تحریم‌ها است که حتما ایراداتی را بر ما وارد می‌سازد اما روندی که ما داریم روند رو به رشدی است و امیدوارم بتوانیم به عنوان یکی از حوزه‌های فعال، به ایجاد و گسترش اشتغال در کشور کمک کنیم.

نظرات بسته شده است.