عقد تفاهم‌نامه برای جذب گردشگران سلامت از ایتالیا

رئیس شورای سیاست‌گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت در کشورهای اسلامی با اشاره به تفاهم‌ نامه جذب گردشگران سلامت از ایتالیا گفت: براساس تعاملات انجام شده، تفاهم‌نامه‌ای بین دو کشور ایران و ایتالیا به انجام رسیده که طبق آن قرار است از ین پس میزبان گردشگران سلامت ایتالیایی در ایران باشیم.

به گزارش خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، مهدی کریمی با اشاره به  تفاهم‌ نامه جذب گردشگران سلامت از ایتالیا افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از سوی شورای سیاست‌گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، تعاملاتی در حوزه سلامت با کشور ایتالیا به نتیجه رسیده و پیش‌بینی می‌شود که زین پس سالانه میزبان ۵۰۰ زوج برای خدمات ناباروری و ۱۰۰۰ نفر برای خدمات سلول‌های بنیادی باشیم.

وی با بیان اینکه حضور هر گردشگر سلامت از ایتالیا حداقل پنج هزار دلار ارزآوری را برای کشور به همراه دارد، به ایلنا یادآور شد: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی در حوزه سلامت انجام گرفته و بر همین اساس ۳دوره از کنگره سلامت کشور‌های اسلامی را با حضور ۴۰ کشور در تهران برگزار کردیم که کشور‌های اروپایی همچون ایتالیا، لهستان، کرواسی و… نیز در آن حضور داشتند و همین موضوعات سبب شد تا از کشور ایتالیا برای بازدید از مراکز درمانی به ایران سفر کنند.

کریمی با اشاره به مفاد  تفاهم‌ نامه جذب گردشگران سلامت از ایتالیا افزود: بعد از بازدید مسئولان ایتالیا از مراکز درمانی و متخصصانی که در ایران فعالیت می‌کنند، این طور توافق شد تا همکاری‌هایی در حوزه‌های ناباروری، تعاملات دارو‌سازی و نشست‌های تخصصی پزشکی بین دو کشور ایران و ایتالیا به انجام برسد. چراکه هزینه درمان در بسیاری از حوزه‌ها در ایتالیا بسیار بالا بوده و همچنین در حوزه‌هایی همچون ناباروری توانایی خدمت دادن ندارند.

وی همچنین در پایان گفت: خوش‌بختانه با تلاش‌های تشکل گردشگری سلامت کشور‌های اسلامی بستری فراهم شده تا کشور‌های اروپایی از بستر حوزه سلامت در ایران به خصوص در حوزه‌های ناباروری و سلول‌های بنیادی که ایران در آن جز ۱۰ کشور اول به شمار می‌آید؛ بهره ببرند.

بنا به تعاملات انجام شده با کشور ایتالیا و عقد تفاهم‌ نامه جذب گردشگران سلامت از ایتالیا ، مهدی کریمی به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت در کشورهای اسلامی از سوی این کشور مورد تجلیل قرار گرفته و به او از طرف مجلس سنای این کشور نشان سپاس و همچنین مدال افتخاری از سوی وزارت بهداشت این کشور  اهدا شده است.

چهارمین دوره از کنگره سلامت کشور‌های اسلامی اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می‌شود.

نظرات بسته شده است.