استارتاپی که صنعت فیزیوتراپی را متحول خواهد کرد

Band Connect، یک استارتاپ فناوری پزشکی (MedTech) که تجربه‌ی فیزیوتراپی را متحول کرده است، اعلام کرده که حق ثبت اختراع خود را در ایالات متحده آمریکا را به دست آورده است

Band Connect، یک استارتاپ فناوری پزشکی (MedTech) که تجربه‌ی فیزیوتراپی را متحول کرده است، اعلام کرده که حق ثبت اختراع خود را در ایالات متحده آمریکا را به دست آورده است. این دستاورد نقطه عطف مهمی در مسیر کسب‌وکاری بندکانکت خواهد بود و موقعیت آن را به عنوان یک استارتاپ پیشرو در فضای توانبخشی و فیزیوتراپی مستحکم می کند.

این استارتاپ در واقع یک پلتفرم سلامت متصل را به وجود آورده که فیزیوتراپیست‌ها را قادر می‌سازد به صورت مجازی همان تجربه حضور در کلینیک را برای بیماران و در خانه آن‌ها بازسازی کنند. فناوری‌ای که کمک می‌کند پیوستگی درمان بیمار خارج از کلینیک هم حفظ شود و مزایای بالینی و اقتصادی را هم برای بیمار و هم برای کلینیک تعریف می‌کند. گسترش تجربه فیزیوتراپی در کلینیک به خانه‌های بیماران هدف اصلی این استارتاپ است. فیزیوتراپیست‌ها به دلیل ناتوانی در مدیریت یا هدایت درست بیماران در فواصل مراجعه آن‌ها به کلینیک همیشه در کامل کردن فرایند درمان با محدودیت و گرفتاری مواجه هستند. موضوعی که هم باعث شده تا تعداد محدودی بیمار را بتوانند ویزیت کنند و هم اینکه معمولا با بیماران زیادی مواجه هستند که از یکجایی به بعد درمان خود را نصف‌ونیمه رها می‌کنند.

فناوری‌ای که این شرکت آن را توسعه داد و ثبت اختراع کرده نشان‌دهنده پیشرفت قابل‌توجهی در صنعت فیزیوتراپی است. برخلاف سایر پلتفرم‌های موجود که روی حوزه فیزیوتراپی متمرکز هستند، بندکانکت اولین راه‌حل تایید شده بالینی و شرایط خاص را ارائه می‌کند که از تمرینات مبتنی بر حسگر بدون نیاز به دوربین یا سنسورهای روی بدن بهره می‌برد. این استارتاپ از گجت‌های ساده‌ای مانند بازویند و ماساژور برای ادامه درمان بیماران در خانه استفاده می‌کند که به یک پلتفرم آنلاین متصل هستند

کارشناسان اعتقاد دارند این حق ثبت اختراع، همراه با نتایج اولیه آزمایش‌های بالینی این استارتاپ آمریکایی گام بزرگی در تأیید رویکرد نوآورانه آن برای تغییر در صنعت فیزیوتراپی است. ابی مک اینترف، یکی از بنیانگذاران این استارتاپ می‌گوید: «ما می‌خواهیم تجربه فیزیوتراپی را هم برای پزشکان و هم بیماران، با تمرکز بر نتایج بالینی و اقتصادی بهتر متحول کنیم.»

 

در عصری که کلینیک‌های فیزیوتراپی با افزایش هزینه‌ها و کاهش درآمدها، همراه با مشکلات بالای بیماران برای رفت‌و‌آمدهای مداوم مواجه هستند و یا شاهد استارتاپ‌ها و ابتکارات فناوری‌محوری هستیم که می‌خواهند کاملا این کلینیک‌ها را از بازار حذف کنند بندکانکت شکل جدیدی از درمان ترکیبی را ارائه می‌کند که هم به کار بیماران می‌آید و هم کسب‌وکار کلینیک‌ها را بهبود می‌دهد. این نوآوری در فناوری به فیزیوتراپیست‌ها اجازه می دهد تا پروتکل درمانی خود را با بهینه‌سازی مراجعات به کلینیک ارتقا دهند. آزمایش‌های اولیه فناوری این استارتاپ نشان از افزایش دو برابری کارایی روندهای درمانی برای بیماران داشته است.

رویکرد این استارتاپ می‌تواند مراقبت از بیماران آسیب‌پذیری که به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی به خدمات مناسب فیزیوتراپی دسترسی ندارد را ممکن سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.