آنتیگوآ هم به دنبال جذب گردشگری پزشکی رفته است

وقتی صحبت از جزایر دریای کارائیب می‌کنیم بیشتر سواحل زیبا و تفریحات دریایی آن را متصور خواهیم بود درحالی که ظاهرا این کشور تصمیم گرفته به جای درآمدهای گردشگری عمومی به شکل تخصصی از گردشگری پزشکی درآمد بیشتری به دست آورد.

به گزارش مدتور پرس، خبرگزاری گردشگری سلامت ایران، هفته گذشته دولت آنتیگوآ و باربادو اعلام کرده است طرح قابل توجهی برای احداث یک بیمارستان فوق تخصصی با قابلیت پذیرش بیماران خارجی را اجرایی خواهد کرد.

به گفته مقامات دولتی این بیمارستان که قرار است سال ۲۰۲۰ میلادی به بهره‌برداری برسد درواقع پروژه گسترده‌ای از ساخت اقامتگاه و مراکز درمانی در قالب یک مرکز بوده به صورتی که در این مرکز علاوه بر ارائه خدمات تخصصی بخش‌های جراحی زیبایی، قلب و عروق، نازایی و ارتوپدی،  برخی از خدمات سلامت نیز همچون لاغری، چاقی و آرامش ارائه می‌شود.

براساس برآوردهای انجام شده احداث چنین مرکزی با ۱۰۰ تخت خواب در این کشور نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت که بیشتر برای ارائه خدمات به گردشگران و بیماران اروپایی، آمریکای شمالی و آسیای مرکزی اقدام خواهد کرد.

آنتیگوآاگرچه تاکنون هیچ قراردادی برای آغاز ساخت مرکز یاد شده از سوی دولت منعقد نشده است اما برخی کارشناسان براین باورند اراده دولت براین است که سهم درآمدهای صنعت گردشگری را بالاتر برود و برهمین اساس نسبت به تسهیل قوانین و انجام هرچه سریعتر کار اقدام خواهد شد.

در این مرکز درمانی علاوه بر کادر تخصصی پزشکی، پرستاران و خدمه کاملا مجرب بکارگرفته خواهد شد و از همین امروز تعدادی برای آموزش به کشورهای دیگر اعزام شده‌اند تا همزمان با افتتاح مرکز یاید شده به کشورشان مراجعه کرده و علاوه بر ارائه خدمات به متقاضیان خارجی، دوره‌های آموزشی به پرسنل دیگر را نیز برگزار کنند.

نکته نگران کننده این که براساس  اطلاعیه‌ای که دولت درباره این مرکز منتشر کرده است بومیان منطقه نمی‌توانند از خدمات این مرکز رایگان استفاده کنند بلکه باید همانند گردشگران خارجی هزینه بپردازند اما نه به طور کامل بلکه ۳۰ درصد هزینه را خواهند پرداخت.

مترجم: عماد عزتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.