بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

موهای زائد در بدن زنان و مردان همیشه نگران کننده بوده است. این موها که در بخش‌های مختلف بدن چون زیر بغل، پاها، دست‌ها و… رشد می‌کنند می‌توانند موجب کاهش عزت نفس فرد شود. البته این موضوع می‌تواند روی بهداشت فردی هم تاثیرگذار باشد، در فصل‌های گرم سال چون بهار و تابستان با عرق کردن موجب عرق سوز شدن بدن در آن ناحیه خواهند شد. به طور کلی حذف این موها از بدن می‌تواند به سلامت جسمی فرد کمک بسیاری کند.
در گذشته از روش‌های دیگری چون کرم موبر، تیغ ژیلت، اپیلاسیون و.. برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده می‌کردند. این روش‌ها در مقایسه با یکدیگر دارای مزایا و معایب بسیاری بودند که این مزایا به هر یک از آن‌ها برتری می‌داد.
در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و ظهور روش‌های جدید برای از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد به یک امر مرسوم تبدیل شده است. نتیجه موزدایی با استفاده از دستگاه‌های لیزر بسیار موفق و مثبت بوده به طوری که امروزه همه به دنبال رفع موهای زائد بدن خود با استفاده از لیزر هستند. اما عملکرد کدام یک از این دستگاه‌ها بهتر است؟ در ادامه این بلاگ با ما همراه باشید تا با بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن بیشتر آشنا شوید.

بهترین لیزرها برای رفع موهای زائد کدامند؟

در حال حاضر دستگاه‌های بسیار پیشرفته و جدیدی در این زمینه ساخته شده‌اند که هر کد ام از آن‌ها با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارند برای امور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد:

الکساندرایت

این دستگاه لیزر قبلا مورد توجه افراد بسیاری بوده است. با استفاده از این دستگاه می‌توان موهای زائد بدن را به راحتی از بین برد. طول موج اسن دستگاه 755 نانومتر است، این طول موج به مراتب بسیار کمتر از طول موج دستگاه لیزر دایود است. از این دستگاه برای افرادی که پوست روشن‌تری دارند استفاده می‌کنند، استفاده از آن برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند مناسب نخواهد بود. نور لیزر در این نوع دستگاه متمایل به سرخ و محدود به مادون قرمز است به بیشترین کاربرد را در از بین بردن موهای زائد بدن و در دستگاه‌های لیزر دارد. از برندهای معتبر و معروف ساخت این دستگاه می‌توان به جنتل مکس از کمپانی کندلا اشاره کرد.
از نظر پزشکی و علمی ثابت شده است که طول موجب کوتاه‌تر برای افرادی که پوست روشن‌تری دارند موثر است. بدین ترتیب افرادی که پوست آن‌ها درجه 1 تا 4 را دارند می‌توانند از این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده کنند. یکی از مزایای مهم لیزر الکسندرایت این است که در سطح بالاتری روی پوست شما می‌درخشد، بنابراین سریع‌تر بهبود پیدا می‌کند.

اندیاگ

 

یکی از جدیدترین و قوی‌ترین دستگاه‌های لیزر در دنیا، اندیاگ است. این دستگاه لیزر یک پلتفرم لیزری سریع و پرقدرتی دارد که از آن برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده می‌کند. این لیزر دارای طول موجی سریع و پرقدرتی برابر با 1064 نانومتر دارد و می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند و موجب از بین رفتن موهای زائد بدن شود. این دستگاه دو طول موج دارد از این رو می‌تواند برای از بین بردن واریس‌های مویرگی، جوان‌سازی پوست، بیماری قارچی ناخن، رنگدانه‌های پوستی، لکه‌های پوستی و… از آن استفاده کرد.
طول موج 755 نانومتر و 1064 نانومتر، دو طول موج لیزر الکساندرایت است که تنوع بیشتری هم نسبت به دستگاه‌های الکس سرد دارد. هدف از ساخت این دستگاه لیزر در واقع از بین بردن موهای زائد بدن و رفع درمان‌های پوستی بود. این دستگاه در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های لیزر در جهان است که در کلینیک‌های معتبری از آن استفاده می‌کنند.

لیزر دایود

بعد از لیزر الکساندرایت، دستگاه‌های لیزر دیود وارد بازار شدند. بسیاری از پزشکان بر این باورند که این دستگاه لیزر می‌تواند جایگزین خوب و مناسبی برای لیزر الکساندرایت باشد. دیود طول موجی برابر با 800 تا 810 را ساطع می‌کند، این طول موج باعث شده تا پرتوهای لیزر به عمق بیشتری نفوذ کنند. به این ترتیب می‌تواند از آسیب به رنگدانه‌های موجود در پوست و لکه‌های پوستی جلوگیری کند. این دستگاه لیزر طول پالس و انرژی بسیاری دارد، به همین دلیل برای پوست‌های تیره از این دستگاه استفاده می‌کنند. از این لیزر در مناطقی که موهای تیره‌تری دارد استفاده می‎شود.

دستگاه لیزر دایود با تکنولوژی نیمه هادی نور قرمز رنگی در محدوده مرئی تولید می‌کند. این نور در واقع موثرترین نور در از بین بردن موهای زائد بدن است. در دستگاه دایود لیزر در کسری از ثانیه پالس می‌شود، این نور به ریشه مو تابانیده می‌شود و با تبدیل انرژی نورانی به انرژی گرمایی جذب رنگدانه‌های مو شده و موجب از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. این فرآیند با نام الکتروترمولیز شناخته شده است. هرچه رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو بیشتر باشد، فرد دارای موهای تیره‌تری است و از بین بردن موهای تیره روی رنگ پوست روشن بسیار راحت‌تر است.

لیزر آی پی ال

این نوع دستگاه لیزر موهای زائد، یکی از کم خطرترین نوع دستگاه لیزر است. برای هر نوع پوستی کاربرد دارد و می‌تواند برای پوست‌های خیلی تیره هم از آن استفاده کرد. دستگاه لیزر آی پی ال در واقع فلش لامپ‌های زنون است که نور چند طول موج و غیرمستقیم ایجاد می‌کند. فیلترهای متعددی روی این دستگاه تعبیه شده است که می‌توان با کمک آن درمان‌های مختلفی را روی پوست انجام داد. از این لیزر برای درمان کک و مک، لکه‌های آفتاب سوختگی، چین و چروک و نشانه‌های پیری، واریس، علائم زایمان، موهای زائد بدن استفاده می‌کنند. پالس نوری در این دستگاه با هدف قرار دادن فولیکول مو موجب گرم شدن و سپس از بین رفتن آن می‌شود.
استفاده از این دستگاه کاملا بدون درد بوده و عوارض جانبی بسیار کمتری در مقایسه با دیگر دستگاه‌های لیزر دارد. افرادی که پوست روشن و موهای تیره‌ای دارند بهترین کاندید برای استفاده از این دستگاه می‌باشند. در این افراد رنگدانه‌های پوستی کم بوده و رنگدانه‌های مو بیشتر خود را نمایان می‌کنند. بعد از لیزر موهای زائد بدن، موهای به صورت ریز و کرکی درمی‌آیند.

لیزر آیس پلاتینیوم

لیزر آیس پلاتینیوم به جای اینکه فولیکول‌های مو را در معرض انرژی زیاد قرار دهد و به پوست آسیب برساند، با گرم کردن تدریجی موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو خواهند شد. بدین ترتیب از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری می‌کند. در این دستگاه از یک سیستم خنک کننده استفاده می‌شود که سوختگی و داغ شدن روی پوست را در زمان لیزر به حداقل می‌رساند و برای لیزر بیکینی بسیار مناسب است. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روند درمان سریع
  • مناسب برای موهای نازک و ضخیم
  • قابل استفاده برای تمام نواحی بدن
  • مناسب برای انواع پوست
  • استفاده هم زمان از سه طول موج
  • بالا بودن ایمنی دستگاه
  • حس ماساژ روی صورت و لیزر بدون درد

کدام دستگاه لیزر بهترین است؟

به طور قطع نمی‌توان گفت که کدام یک از این دستگاه‌ها به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن شناخته شده است. انتخاب بهترین دستگاه به عوامل بسیاری بستگی دارد که در صورت مشخص شدن آن‌ها می‌توان با توجه به وضعیت جسمانی فرد، نتیجه و بازده کار، نوع پوست، ضخامت موهای بدن، رنگ پوست و…. یکی از آن‌ها را به عنوان بهترین دستگاه لیزر معرفی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.